Bellis 3x8g

Fungicidní přípravek proti skládkovým chorobám jádrovin, padlí jabloňovému a strupovitosti.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 3467
149 Kč 123,14 Kč bez DPH
Jsme profesionálové
Jsme profesionálové
rozumíme oboru
Skvělé ceny
Skvělé ceny
jedny z nejlepších
Doprava k vám
Doprava k vám
již od 49 Kč
Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
na telefonu i on-line
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
od zabalení po dopravu

Fungicidní přípravek proti skládkovým chorobám jádrovin, padlí jabloňovému a strupovitosti.

Účinná látka

Boskalid 252 g/kg, pyraklostrobin 128 g/kg

Specifikace

Boskalid je účinná látka ze skupiny anilidů. Působí na dýchací procesy citlivých organismů, avšak v jiném místě metabolismu než strobiluriny. Účinná látka pyraklostrobin je novou účinnou látkou ze skupiny strobilurinů. Účinek je založen na zabránění přenosu elektronů v dýchacím přenosu, čímž dojde ke zhroucení celého organismu a je zabráněno sporulaci a klíčení spór. Obě látky působí systémově, vykazují preventivní i kurativní účinek, tzn. že chrání rostlinu před napadením, ale také po infekci.

Pro jaké rostliny a choroby je registrován

Jádroviny (padlí, strupovitost, skládkové choroby)

Použití

Padlí jabloňové, strupovitost – aplikace při nebezpeční infekce nebo při vydané signalizaci v BBCH54 – 85:

  • BBCH54 - fáze myšího ouška
  • BBCH85 - pokročilé zrání, nárůst intenzity odrůdově specifického zbarvení

Skládkové choroby - aplikace před sklizní v BBCH77 – 85:

  • BBCH77 - plod dosahuje asi 70% konečné velikosti
  • BBCH85 - pokročilé zrání, nárůst intenzity odrůdově specifického zbarvení

Maximální počet aplikací 4x. Postřik opakujte po 8-14 dnech. Postřik ukončíme při dokonalém ovlhčení, nejpozději při počínajícím skanutí kapek aplikační kapaliny z povrchu rostlin. Přípravek nesmí zasáhnout okolní porosty (pro které není tento přípravek registrován).

Aplikace a dávkování

  • Jádroviny, Padlí - OL=7. Ve fázi myšího ouška až do doby pokročilého zrání. Max. 4x za vegetaci. Interval opakování 8-14 dní 8 g / 10 l vody Postřik v měsících 4,5,6,7 
  • Jádroviny, Skladkové choroby - OL=7. Aplikace před sklizní (plod dosahuje 70% velikosti až do doby pokročilého zrání. Max. 4x za vegetaci. Interval opakování 8-14 dní 8 g / 10 l vody Postřik v měsících 7,8,9 
  • Jádroviny, Strupovitost - OL=7. Ve fázi myšího ouška až do doby pokročilého zrání. Max. 4x za vegetaci. Interval opakování 8-14 dní 8 g / 10 l vody Postřik v měsících 4,5,6,7

Přípravek na ochranu rostlin (pro neprofesionální uživatele). Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Rez hrušňová - rzivost hrušně

Rez hrušňová je houbová choroba, která patří v ČR k nejrozšířenějším chorobám hrušní. Tuto chorobu způsobuje mikroskopická houba Gymnosporangium sabinae. Tato houba ke svému vývoji potřebuje 2 hostitele, kterými jsou hrušeň a některé druhy jalovce (např. jalovec prostřední, či jalovec chvojka). Mezi hostitele však nepatří túje (zeravy) cypřišky či cypřiše a ani volně rostoucí jalovec obecný. Zpravidla však platí, čím blíže rostou hrušně a hostitelské jalovce, tím je větší šance na výskyt choroby. V případě, že jsou hostitelé od sebe vzdáleni 200 metrů a více, riziko poškození je daleko nižší.

Zimou však původce rzivosti neodstraníme. Hostitel přezimuje na jalovcích. Infikované větve v předjaří mírně zduří a v době květu hrušní se na nich vytváří speciální rosolovité a za sucha prášivé útvary. V případě silné infekce se podstatně snižuje asimilace, což bohužel negativně ovlivňuje jak růst a vyzrávání letorostů, tak i velikost sklizně a kvalitu plodů. Pokud se však infekce nepodaří zachytit ze začátku a následují víceleté silné infekce, stromy prosychají a také i zcela odumírají.

Co se týká odrůd hrušní, existují určité rozdíly v náchylnosti. Mezi velmi náchylné se řadí např. ´Boscova lahvice´, ´Clappova´,´Lucasova´, ´Pařížanka´, ´Williamsova´. Odolnějšími odrůdami jsou například ´Bohemica´, ´Decora´, ´Dicolor´, ´Radana´ aj.). V případě silnější infekce nemají tyto rozdíly podstatnější význam. Tzv. asijské hrušně (nashi, kumoi, hruškojablka) jsou také napadány, ale s podstatně slabšími příznaky. Najdeme však také odrůdové rozdíly v náchylnosti.

Abychom předešli této chorobě, je důležité oba hostitele izolovat tak, aby rostly co nejdále od sebe. Není to však vždy jednoduché, jelikož tyto hostitelské rostliny mohou často růst i na pozemcích jiných majitelů. Další možností je však také odstranit ložiska chorob na větvích jalovců, tato možnost však musí být provedena včas (nejpozději v předjaří). Pokud přemýšlíte, co s opadlým napadeným  listím, nemusíte mít obavy. Je možné je kompostovat.

Přípravky, které lze použít v případě výskytu rzivosti hrušně:

  • ZDRAVÉ jablko plus (souprava)
  •  PROTI strupovitosti a padlí (Sercadis)
  •  Scala
  •  Discus
  •  Bellis
  •  Topas 100 EC
  •  Dagonis
  •  Merpan 80 WG

Největší riziko přenosu choroby je při dešti. Pro napadení hrušní je tímto rizikovým obdobím právě doba krátce před květem a 2-3 týdny po odkvětu. 

Pro ošetření výše uvedenými přípravky doporučujeme tyto 2 termíny:

  • 1x před květem (fáze růžového poupěte)
  • 1x po odkvětu

POZOR! Rozhodně nedoporučujeme používat přípravek Ortiva. Tento postřik nemá registraci na použití na jádroviny (hrušně) - to znamená, že nemá testy účinnosti ani testy na to, jaké účinky by na strom mohl mít...zda není fytotoxický, apod. Ortiva, i když je na obalu uvedena  rez (není rez jako rez!!!), tak pro ošetření hrušní proti rzi hrušňové se nesmí používat!!! Dále také nepoužívejte přípravek Champion 50 WG při výskytu rzivosti hrušní. Jedná se o měďnatý přípravek, který neúčinkuje proti rzi na hrušních! Naopak, při aplikaci  by se také mohlo zákazníkovi stát, že celému stromu spadne listí!!!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola